X

Güvenlik sistemi alımı konusundaki karar vericiler, genellikle sadece fiyat ve ürün kalitesi üzerinde dururlar. En az bu iki kriter kadar önemli olan servis ve bakım kalitesini başlangıçta değerlendirmezler. Güvenlik sistemi alımı kesinlikle malzeme değil, yıllarca sürecek bir hizmet alımıdır.

Neden Periyodik Bakım / Servis Hizmeti Almalıyım ?

Kaliteli malzemelerle ve kurallara uygun yapılan bir işçilik ile sistemler yıllar boyu sorun çıkarmadan çalışabilir. Fakat çevre koşullarındaki değişiklikler ve art niyetli çalışanların müdaheleleri sonucu ilk kurulumda güvenlik sistemlerinde hedeflenen verimi %50 , hatta bazen tamamen düşürmektedir.

Örneğin dış mekanda kullanılan bir harici kameranın toz,yağmur ve diğer çevresel etkenlerden dolayı muhafazasının kirlenmesi , görüntü açısının değişmesi gibi fonksiyonunu büyük oranda kaybetmesi kaçınılmazdır. Yine iç mekan kameralarda, işletme içerisinde yapılan tadilatlar , boyama yada temizlik sonucunda kameralara istemdışı müdaheleler sonucu görüntü netliğinin yada açısının bozulması sürekli karşılaştığımız durumlardır.

Benzer durum Yangın Algılama Sistemleri için de geçerlidir ve çok daha hayati öneme sahiptir. Yangın dedektörlerinin en az 6 ayda bir kez olmak üzere temizliklerinin ve çalışırlığının test edilmesi kesinlikle tavsiye edilir. Kirlenen ve temizliği yapılmayan dedektörler ya sürekli hatalı alarmlar üretmekte ya da duman algılayıcı gözenek girişleri tıkandığından geç algılama / algılamama problemi çıkarmaktadır.

Periyodik bakım hizmeti servis hizmeti ile birlikte alındığında bu işletmelere maliyet avantajı da sağlamaktadır.

BioBilişim , işletmelerin kullandığı sistemler , işletme büyüklüğü ve taşıdığı risklere göre yılda minimum 1 olmak

üzere ,2 veya 3 kez güvenlik sistemlerinin periyodik bakım & servis hizmetini önermekte ve vermektedir.

Altyapı Kurulum Hizmetleri

Güvenlik ve IT sistemlerinin hızlı, sağlıklı ve problemsiz çalışabilmesi için kablolama altyapısı çok önemlidir. Kalitesiz malzeme ve işçilikle kurulan alt yapı sonradan uzun uğraşlarla dahi çözülemeyecek ciddi problemlere sebep olabilmektedir. Doğru kurulmamış altyapılar , network sistemlerinde özellikle yavaşlık ve bağlantı kopukluklarına , güvenlik sistemlerinde ise sık tekrarlanan hata sinyalleri , görüntü kesilmeleri veya bozulmaları gibi net bir şekilde gördüğümüz sorunlara yol açmaktadır. Özellikle kamera sistemlerinde bu tip sorunlar alınan görüntüde açık şekilde kendisini gösterecektir.

Kablolama altyapısı baştan iyi tasarlanıp yapılmalı ve yıllarca kullanılmalıdır.

BioBilişim IT ve Güvenlik Sistemleri gibi zayıf akım sistemleri konusunda danışmanlık , projelerinizin oluşturulması ve mevcut projelerinizin altyapı kurulumlarında hizmet vermektedir.