X

İlk zamanlardan bu yana hırsız alarm sistemlerini ev ya da işyerimize izinsiz girişleri önlemek amacıyla kurulan sistemler olarak tanımlıyoruz. Yaygın olan bu tanımlama günümüzde yetersiz kalmaktadır. İnsanların ihtiyaç ve beklentilerinin değişmesi, değişen teknoloji ve ortaya çıkan yeni yaşam koşulları , alarm sistemlerine de yeni görevler vererek yaşantılarımıza büyük kolaylık , güven getirmiştir.

Peki adını hırsız alarm sistemi olarak duyduğumuz fakat aslında komplike bir “Güvenlik Alarm Paneli” olan bu sistemler başka neler yapabilir. Güvenlik Panelleri kendisine bağlı ve birbirinden çok farklı görevleri olan sensör / dedektörlerin durumlarını bizim istediğimiz şekilde yorumlar, bunun sonucunda yapılacak uyarı ve çağrı yönlendirmelerini yine bizim istediğimiz şekilde yapabilir.

– Bir güvenlik alarm panelinin en önemli görevi caydırıcılıktır.
– Hırsızlık, sabotaj ve izinsiz giriş teşebbüslerinde anında uyarı vererek bizim istediğimiz şekilde polis, itfaiye , ambulans vb. bilgilendirme ve yönlendirmeyi yapar.
– Yangın tehlikelerini daha başındayken bilgilendirir ve erken müdaheleyi sağlar.- Farkında olmadığımızda dahi su baskınları , gaz kaçağı , soba zehirlenmelerine karşı, kullanılan dedektörler sayesinde hayatlarımızı kurtarır.
– Aniden ortaya çıkan herhangi bir sağlık problemimiz yada acil durum anında kullanacağımız acil durum çağrı butonu ile ilk yardım çağırır.
– Gelişmiş güvenlik panelleri tüm bunların yanında bir otomasyon yönetimini de bize sağlar. Panele bağlı bir dedektörün alarm üretmesi sonucu başka senaryoların çalıştırılması sağlanabilir.
Güvenlik alarm panelleri teknolojilerine göre “kablolu ve kablosuz” olarak ikiye ayrılır. Sistemlerin kurulumunda ise hizmet veren şirketler satın alma ya da verdiğiniz taahhüte istinaden kiralama olarak yine ikiye ayrılmıştır. Hangi ürün yâda hizmeti tercih ederseniz edin öyle bir anda can ve mal güvenliğinizi koruyacak bu sistemleri mutlaka konusunda uzman kişi/firmalardan isteyin ve kurdurun.

BioBilişim alarm sistemleri kurulumlarında ihtiyaç ve isteğinize göre kablolu veya kablosuz güvenlik panellerini, satın alma  yöntemiyle belirli bir markaya yada firmaya yönlendirme yapmadan memnuniyet esasına göre hizmet vermektedir. Bu sayede size ait olan sistemin takibini isterseniz kendiniz ,isterseniz  “Alarm Takip İzleme” firmasına taahhüt vermeden de yapabilirsiniz.