X

 

BioBilişim Biyometrik Teknoloji Çözümleri yazılım geliştirme departmanı tarafından yapılan ve geliştirilen, lokasyonlar arası internetten kart okutma datalarını toplama ve giriş çıkışlarda mazeret seçimi yapabilen, firma isteklerine göre geliştirilen bir donanım cihazıdır.

Bionet Data Toplama Yönetim sistemi cihazı içerisinde Windows işletim sistemi bulunmakta ve tarafımızca geliştirdiğimiz entegrasyon ile yine cihazın içerisinde bulunan reader’ dan personel kart hareketlerini okumakta ve server’ a yolladığı datalar ile kullanıcılara raporlanmaktadır.

Data Toplama Cihazı ile Yapılabilen Başlıca Özellikler:

Sunucunun internete açılması halinde cihaza sadece internet verilerek sunucuya personel hareketleri gönderilebilmektedir. (Cihazımız ethernet ve Wifi modülü bulunmaktadır. Wifi modülü opsiyoneldir)

Cihaz üzerinden yapılacak Hareketlerde şirket dışına çıkma özelliği girilebilmektedir. (Örn : Öğlen Yemeği, Sigara Molası, Görevli, Revir Sevk, Cuma Namazı) bu datalar ile raporlama yapıldığında personellerin hangi amaç ile şirket dışında bulunduğu kullanıcıya yansıtılmaktadır. Neden kodu seçimi yapılmaz ise eğer turnike var ise seçimsiz dışarı çıkışların önüne geçilmektedir.

Cihaz ekranına yapılacak hareketin giriş mi çıkış mı olduğu seçimi yapılabilmektedir. Ya da cihaz üzerinden sadece ilk girişi & Son çıkış alınarak personelin içeride kaldığı süre hesaplanmaktadır.

Personellere kart okutmalarında mesaj verilebilmektedir. Kart okutmalarında personellerin ad, soyad, departman ve ya resimli olarak ekrana görsel getirilebilmektedir.
Tercihe göre personellere doğum günü ve ya toplantı ataması yapılarak personellere özel mesajlar hazırlanabilmektedir.

Kart okutması yapan kişi ziyaretçi ise turnike girişinde kime geldiği, gelinen personelin katı vb. bilgiler ekrana yansıtılabilmektedir  ve ya asansör kullanımı yapılacak ise asansöre kat bilgisi yönlendirmesi yapılabilmektedir.

Toplanma yerlerinde kullanılabilir, acil durumlarda içeride kalan personel sayısı ve ya toplanma yerinde toplam kaç adet personelin dışarıda olduğu aktif olarak gösterilebilmektedir.

Cihaz müşterinin talebine göre muhafaza kutusu ile birlikte Montaj yapılabilmektedir.
Cihaz duvara asılabilir ve ya masaüstü kullanımına uygundur. (Opsiyonel olarak dış ortam cihazı olarak kullanılabilir su geçirmezlik özelliği mevcuttur)